Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

tbu napsal(a):

Naivně jsem si myslel, že udělám rebooking po internetu a nepovedlo se, byť by to mělo jít. Už se mi to stalo dříve, máte s tím někdo zkušenosti? Domnívám se, že pokud byl let dvakrát změněn nebo změněn a zrušen - na změny jsem nereagoval a pak už mi to nešlo. Napíše to tohle:

  • Invalid outbound rebooking
  • Invalid return rebooking

Podotýkám, že jsem neměnil místa odletu, ani destinaci, a změna byla do +60 dní

Už jste se s tím někdo setkal, nebo jsem dřevák a dělám něco blbě?

 

Tohle se mi teď stalo poprvé, měl jsem koupený let KUT-VIE na léto, který nejprve zrušili (žádnou změnu jsem ale nepotvrdil) a po pár měsících znovu obnovili. Jde mi to přehodit na jakýkoliv jiný let kromě toho původního, který bych ale zrovna chtěl využít.

0 Citovat

Wizz má rezervační systém rozhašený na mnoho způsobů. Nejlepší je mít změněný nebo zrušený let s Flexem, člověk musí nejdřív najít pozdější let (blbý, pokud na trase zrušili všechno 60 dní po) nebo akceptovat změny a až potom může měnit podle pravidel Flexu. Při hledání pozdějších dat se u letu v kalendáři nepromítá letový řád konkrétního spoje, takže se musí klikat naslepo a posouvat dny šipkou (protože na tlačítko, které má najít nejbližší den odletu, není vůbec spoleh) nebo je potřeba hledat paralelně na webu v jiném okně. S Flexem samotným je taky sranda - když si najdu jiný let, může mi to vypsat třeba jen u jednoho letu (ze zpátečního), že je vyprodaný, přitom se dá samostatně normálně koupit. Dále jsou tu příplatky za alternativní let, které (aspoň mně) nedávají smysl - mám koupený let třeba za 30 eur a najdu jiný za 20, ale stejně to po mně chce doplatit. A ještě jsem zažil jednu super věc - když měnili dny a časy odletů z PED do IEV, udělali mi z letenky PED-IEV-PED letenku IEV-PED-IEV, což samozřejmě znamenalo, že jsem si nemohl najít alternativní lety, protože v opačném pořadí mi byly jaksi k ničemu. 😂 A jako by to nestačilo, pár dní před vypršením členství ve Wizz Discount Clubu mi přišel e-mail nabízející prodloužení členství o rok (ještě v době platnosti členství), ale nepřišel jsem na způsob, jak toho dosáhnout; u letů, které jsem hledal různými způsoby, mi to prostě nenabídlo koupi členství. Na FB jsem se samozřejmě rady nedočkal.

0 Citovat

tbu napsal(a):

  • Invalid outbound rebooking
  • Invalid return rebooking

Podotýkám, že jsem neměnil místa odletu, ani destinaci, a změna byla do +60 dní

Mne to vyskocilo ked som skusal posuvat o 14 dni dozadu, ono sa tych 14dni pocita aj od spiatocky, nielen od cesty tam. Takze defacto som si let mohol posunut len o tyzden ale nevadi, cakam dalsie posuny a hadam sa postupne dopracujem na letne mesiace :)

Dalej sa neda posunut let ak bol zmeneny termin a clovek chce akceptovat navrhovany termin tam/spat a zmenit cestu tam/spat.

0 Citovat

Som sa pri tych 20 rezervaciach asi 2x zabudol a kupil som spiatocku na jeden zatah, co je zlo na rebooking, pretoze sa s tym neda tak pekne pracovat ako 2xjednosmerka.

Predvcerom ma tiez prekvapilo, ze pri 10 € letenke a flexe na 10 € letenku to po mne chcelo doplatit 5€! Skusil som ine mesta a vzdy to bola ina suma ... dospel som k zaveru, ze ten rozdiel ktory treba doplatit je administrativny poplatok kt. je pri kazdej trase iny. Idealne je teda investicne kupovat 10 eurovku s co najvyssim administration fee.

0 Citovat

Děkuji všem za názory.

Hrál jsem si s rebookingem (ale s jinou cílovou destinaci, protože žádaná destinace Heraklion v té době nelétá) a přijde mi, že je povoleno snad jen +30 dní, byť systém píše +60 dní.

0 Citovat

Zkousel jsi to udelat na webu? Tam to jde na 60 dni. Pres appku nedelat zadne zmeny, ta moc dobre nefunguje. 

0 Citovat

Jasně, na webu, různé prohlížeče, IP adresy. 60 dní je napsáno i pod mojí rezervací, ale nefunguje to.

0 Citovat

Také mi dnes fungovalo maximálně cca 30 dní po. Musel jsem volat, změněno bez problémů. Portugalsko z března na květen...ale moc optimistický nejsem.

0 Citovat

Já teď měnila Mykonos téměř o 60 a u dalších dvou destinací mám pořád možnost 60. Trošku jste mě vylekali, tak jsem to teď ještě kontrolovala...

0 Citovat

Ja mam u vseho 60 dni pres web. Skrz appku jen 30. Oni to myslim menili opravdu jen na 30, nicmene na webu stale funguje 60 dnu. 

0 Citovat

Každopádně se Wizz pokazil. Dřív posílali každou změnu a kdyby mě dnes Cali neupozornil, tak bych si ani nevsiml, že mi změnili lety do 3 destinací. Ale chápu, že toho mají moc, když všechno zrušili. Asi je pro ně lepší kontaktovat jen ty, co jim to drží a na ostatní házet bobka :-).

0 Citovat

Mně teda změny posílají, někdy i víckrát brzo za sebou. Nejvtipnější je, když let nejdřív změní, pošlou upozornění, pak ho zruší a pak chodí upozornění jak na změnu, která už neplatí, tak i na zrušení.

0 Citovat

mne teraz zmenili Bratislava Skopje na konci leta. Zmenil som to na Ohrid. Uvidime

0 Citovat

Mne cul 3x zrusili kolin (dec, jan, mar). 

Zakliate to mesto pre mna

0 Citovat

Pochopil som to spravne, ze si neuctuju iba rebooking fees? Lebo ked chcem posunut nimi zmeneny Majovy Madrid v tom okne +60 dni vzdy vyskoci doplatok.

0 Citovat

To jdeš přes jakou nabídku? Accept - Rebook - Refund? Tady by to mělo být zdarma.

Nebo používáš Flex? U něj by doplatek dával smysl. Tam tradičně doplácíš rozdíl v ceně.

0 Citovat

Ano cez to. A je to bez flexu.

Stokholm mi ide posunut bez doplatku. Madrid doplatok od 30 do 80€ za 2 osoby. 

Asi to nakoniec dopadne refundom. Pockam do poslednej chvile aka bude situacia. 

0 Citovat

Řešil bych to telefonicky, ale pokud nemáš flex, tak je lepší vydržet :-)

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

Ano cez to. A je to bez flexu.

Stokholm mi ide posunut bez doplatku. Madrid doplatok od 30 do 80€ za 2 osoby. 

Asi to nakoniec dopadne refundom. Pockam do poslednej chvile aka bude situacia. 

Takže bys rád posunul změněný let do Madridu o více jak 60 dnů?

Nebo při změně pod 60 dnů ti po tobě vyžaduje doplatek? S tím se tu zatím nikdo nesetkal a byla by to nevítaná novinka.

0 Citovat

Tak vyzera to, ze aj na webe to ide posunut uz len o 30 dni

"You can re-book onto another flight operated by us on the same or, if necessary, on a comparable route within 14 days before or 30 days after the scheduled date of departure of the original flight (subject to availability of seats). If you wish to change your choice, you may do so according to the general rules and by paying the relevant change/service fee."

0 Citovat

Ještě před týdnem jsem úspěšně odroloval Kazaň o jeden a půl měsíce. Ale je fakt, že se jedná o historickou rezervaci z dubna 2020, a ta se může chovat jinak (rozdíl tam je min. ve vracení 120% - u téhle by to ještě šlo). 

0 Citovat

Michal napsal(a):

[citace="torpy68"]

Ano cez to. A je to bez flexu.

Stokholm mi ide posunut bez doplatku. Madrid doplatok od 30 do 80€ za 2 osoby. 

Asi to nakoniec dopadne refundom. Pockam do poslednej chvile aka bude situacia. 

Takže bys rád posunul změněný let do Madridu o více jak 60 dnů?

Nebo při změně pod 60 dnů ti po tobě vyžaduje doplatek? S tím se tu zatím nikdo nesetkal a byla by to nevítaná novinka.

[/citace]

Zmenu pod 60 dni mam vzdy s doplatkom. Nad 60 dni ma ten kalendar ani nepusti. Este to skusim dnes vecer znova pozriet.

0 Citovat

Už i u historických rezervací je okno k posunutí 14dní před a 30 dní po. Toto je nějaká novinka, v pondělí jsem tam ještě viděl 60 dní, dnes už jen 30. Další novinka je asi i minimální cena letenek, už není 9.99 Eur s WDC, ale 14.99 Euro.

0 Citovat

A ještě zajímavější jsou ceny zavazadel. Ještě že lítám jen s malou taškou...

0 Citovat

Tom napsal(a):

Už i u historických rezervací je okno k posunutí 14dní před a 30 dní po. Toto je nějaká novinka, v pondělí jsem tam ještě viděl 60 dní, dnes už jen 30. Další novinka je asi i minimální cena letenek, už není 9.99 Eur s WDC, ale 14.99 Euro.

Tuhle hnusnou novinku s 30 dny potvrzuji. Tam, kde jsem zkoušel, se ale zobrazuje doplatek 0€.

Ještě se dívám na poslední schedule change flight notifications a tam je psáno až 60 dní.

0